O nás


Jmenuji se Radomír Postulka, jsem ročník 1964. Na preventivní prohlídce v roce 2008 mi zjistila ošetřující lékařka zvýšený krevní tlak a já poprvé v životě začal pravidelně brát léky na jeho snížení.
Týden na to mi oznámila zvýšenou hladinu cukru v krvi a objednala mě do diabetologické ordinace.
Já stále nic nevěděl, ani netušil o čem to mluví, nevnímal jsem žádné zdravotní potíže.

Dostavil jsem se na objednanou kontrolu na diabetologii. První věc, kterou mi hned po vypsaní karty sestřička udělala, byl odběr kapky krve. Na glukometru se objevilo číslo 26 mm mol!
Stále mi nic nedocházelo...
Sestřička mi vše vysvětlila a sdělila, že s takovou hladinou cukru v krvi bych měl být hospitalizován. Teprve tehdy mi došlo, že mám asi cukrovku.  V ordinaci se mě pak začala lékařka vyptávat jestli jsem nepociťoval nějaké příznaky nastupujícího diabetu (zvýšené pocity žízně, časté močení ...). Tehdy jsem si uvědomil, že v noci chodím tak třikrát na malou stranu a pokaždé vypiji hrnek vody.


Co následovalo pak? Do nemocnice jsem ležet nešel, ale okamžitě jsem začal s dietou. Pravidelně jsem si měřil hladinu cukru v krvi pomocí glukometru a bral jsem léky na snížení glykémie. Začal jsem se více starat o to, co jím, dodržovat  pravidelnou stravu a podařilo se mi snížit nadváhu. Nejsem zrovna sportovní typ, ale taková jízda na kole či orbitreku nebo procházky spálí tolik cukru, že se člověk diví. Přesto mi později lékařka naordinovala inzulín. To mě vyděsilo a donutilo, abych na sobě začal pracovat ještě více. Po vyšetření centráního nervového systému jsem se dozvěděl, že mám v nepořádku psychiku. I když jsem člověk v jádru veselý, uvědomil jsem si, že i má trápení hrají v onemocnění svou roli. Začal jsem problémy řešit, místo abych je odsouval a přemýšlel nad nimi.
Důležitou roli v mé následující životní etapě sehrála přítelkyně Dana. Sama měla za sebou boj s vážnou nemocí, ve 27 letech jí diagnostikovali zánětlivé střevní onemocnění M. Crohn. Předávala mi své bohaté zkušenosti a navedla mě na zdravý způsob života.
Své tělo jsem podrobil velké očistě a nadále jej průběžně detoxikuji.
Přestal jsem jíst bílé pečivo, peču si svůj kváskový chléb z celozrných i bezlepkových muk. Mlsám
stále, vyrábím si diabetické cukroví a zákusky. Vyváženou stravu denně doplňuji přírodními výživovými doplňky. Zařadil jsem do svého denního režimu více pohybu. Začal jsem řešit své problémy a zklidnil se. To vše časem vedlo ke snížení krevního tlaku a následně i cukru.
Můj zdravotní stav se stabilizoval, cítím se o mnoho lépe.
Můj zájem o zdraví a dosavadní zkušenosti prohloubil kurz výživového poradce.
Nemoc mi ukázala, že zdraví je to nejcennější, co máme, měli bychom si jej vážit a pečovat o něj.
Uvědomil jsem si, jak je důležitá prevence a také to, že o své zdraví se musím starat především já sám, nikdo jiný to za mě neudělá.  Své bohaté zkušenosti a vědomosti chci nabídnout i vám, kterým není zdraví lhostejné.

 

Normální přece je „být zdravý“.


2015 © PiDi Soft |  Odkazy