OČISTA TĚLA I DUŠE


Stát pod vodopádem na Bali, to se každému nepoštěstí:-) To by byla ideální očista těla i duše. Tady u nás je pro očistu výborná řasa Chlorella a když si při tom alespoň 10 min. denně budete představovat, že stojíte pod tím vodopádem, docílíte podobného efektu jako kdybyste byli na Bali. V posledních padesáti letech bylo vytvořeno množství nejrůznějších chemikálií, z nichž většina je jak přírodě, tak lidskému organismu naprosto cizí. Postupně si uvědomujeme, že představují obrovskou zátěž pro přírodu a velká zdravotní rizika pro lidstvo samotné. Můžeme se tomu nějak bránit?

Řešení přichází z vody

Již po druhé světové válce byl zejména Japonci intenzivně zkoumán vhodný, dostupný a zcela ekologický prostředek pro silně znečištěná území či moře a vodní toky. Mimo jiné byla podrobena vědeckému výzkumu i jedna ze sladkovodních řas - chlorella. Tato vykazovala a dodnes vykazuje neuvěřitelné schopnosti na sebe navazovat látky, o kterých se tradovalo, že jsou z lidského těla neodstranitelné a trvale škodící. Mám na mysli zejména těžké kovy (olovo, rtuť, kobalt, kadmium), radioaktivní izotopy, ale i pesticidy a insekticidy (látky používané hojně v zemědělství k hubení škůdců), dále třeba i tak nebezpečnou látku, jako je PCB-polychlorovaný bifenyl. Tyto, ale i jiné škodliviny se naváží na části buněčné stěny řasy chlorelly a jsou vyloučeny z těla ven obvykle již v neškodlivé formě. O těchto vlastnostech existuje již více než 800 odborných vědeckých publikací a i nadále je tato jednobuněčná sladkovodní řasa zkoumána. Chlorella se vyskytla na naší planetě asi před třemi až dvěma a půl miliardami let, ale poprvé byla popsána díky mikroskopu až v roce 1890 holandským vědcem M. V. Beijernickem. To, že přežila až do dnešní doby, je zdůvodňováno silnou genetickou stabilitou, tvrdostí a pevností buněčné stěny a neobvykle účinným mechanismem oprav DNA. Právě silná buněčná stěna brání jejímu dostatečnému strávení a tím i využití v zažívacím traktu člověka. Bylo nezbytně nutné rozrušit tuto buněčnou stěnu a zvýšit využitelnost z původních 47 %, kdy řasa je neupravena, na dnešních 79 %, kdy je stěna nejrůznějšími způsoby narušena.

Proč právě Chloretabs?

Výrobky z chlorelly patří dnes mezi nejprodávanější v kategoriích doplňků stravy, a to zejména v USA a Japonsku, kde mají nejdelší tradici. Chlorella má několik typových variet, např. Ch. vulgaris, Ch. kesleri nebo Ch. pyrenoidosa. Právě tato Chlorellapyrenoidosa je nutričně nejbohatší a vykazuje vzhledem k přítomnosti sporopoleninu ve své buněčné stěně ty nejlepší čisticí a detoxikační schopnosti ze všech jmenovaných.
Preparát CHLORETABS je vyroben z pyrenoidosy, která má také největší množství chlorofylu a speciálního růstového faktoru chlorelly. Jinak tato sladkovodní řasa obsahuje přes 20 vitaminů adůležitých minerálů. Jelikož je v přípravku vitaminu B12 dokonce více než v hovězích játrech, měl by být doplňkem vegetariánské stravy, která tento vitamin často neobsahuje v dostatečném množství.
Tableta preparátu je na rozdíl od jiných forem velice dobře rozpustná a není nutné ji před požitím rozkousávat či drtit. Určitě stojí za zmínku, že chlorella je dnes velmi důležitou součástí celosvětové vlny “green foods” - zelené stravy. Tento název označuje přírodní potraviny (některé druhy řas a zeleniny), které dokáží nejen sytit, ale i organismus čistit, detoxikovat, regenerovat, tlumit jeho překyselení, působit protiplísňově a posilovat obranný systém člověka. Na chlorellu vypracovaly renomované světové instituce velké množství odborných vědeckých publikací. Pro zajímavost uvedu, že první československý kosmonaut Remek měl mimo jiné za úkol zkoumat růst a množení chlorelly v podmínkách beztíže.

Nezapomeňte hodně pít

Očistné kúry v rámci péče o zdraví můžeme vykonávat celoročně nebo minimálně dvakrát ročně, nejlépe na jaře a na podzim, v délce dvou až tří měsíců. Denní dávku je možno vzít najednou, a to nejlépe ráno nalačno a zapít aspoň 3-5 dcl čisté stolní vody. Nebo ji rozdělit do dvou dávek, a sice ranní a pozdně odpolední, opět na prázdný žaludek a zase zapít stejným množstvím tekutiny. Dávka pro dospělé je asi 1-3 g čisté chlorelly, nebo i dávka pak 4-8 g za den. Pro děti od tří let je denní dávka třetinová až poloviční - dle váhy. Těhotným a kojícím se obecně očistné kúry nedoporučují.

 

Nejčastější chybou při užívání tohoto přípravku je konzumace nedostatečného množství tekutin. Tato skutečnost je velmi častá u žen a vede ke snížení krevního tlaku, bolestem hlavy nebo k zácpě a pro tyto vedlejší průvodní příznaky často někteří od kúry odstupují. Zvýší-li se denní příjem tekutin o půl až jeden litr navíc, tyto problémy odpadají. Nesmíme zapomenout, že jde o konzumaci sušiny (silně koncentrované zeleniny bez vody) a o očistnou kúru, kterou nikdy nelze provádět bez zvýšeného příjmu tekutin. V úvodních dnech se může vyskytnout zvýšená plynatost, ale tato časem sama ustupuje.

MUDr. Petr Blasch z časopisu Finclubu


Přípravek CHLORETABS můžete zakoupit v naší Zdravé výživě nebo na tomto odkazu: https://www.finclub.cz/fin-chloretabs-290-tbl/?refId=PuWCqanXcd


2015 © PiDi Soft |  Odkazy