SMUTNÁ PRAVDA O PŠENICI


Pokud se rozhodnete nahradit alespoň jednu součást svého jídelníčku za zdravější variantu, měla by to být právě pšenice. Klasická pšenice není přírodou stvořená a už vůbec ne prospěšná. Je to lidský produkt vytvořený křížením, a to za účelem většího výnosu a odolnosti pšenice proti vnějším chorobám i přírodním podmínkám. Aby pšenice vůbec vyrostla, je zapotřebí mnoho lidských zákroků, ať už jsou to dusičnanová hnojiva, nebo postřiky pesticidy. Nejzásadnějším zásahem je ovšem genetická modifikace a dnešní pšenice nemá s původní pšenkou, která kvetla sytě fialovou barvou, opravdu už nic společného.

Mnoho výzkumů poukazuje na spojitost modifikované pšenice a obilovin s roztroušenou sklerózou, astmatem, revmatem, depresemi nebo syndromem chronické únavy. Celkově narušuje střevní bakteriovou funkci a umožňuje bakteriím vstup do tělesných buněk. V neposlední řadě je pšenice chuťový stimulant, který vede k velkému hladu a následnému přejídání, nafouklém břichu a ukládání tuku.

Když máte pocit, že se bez pšeničné mouky neobejdete, budete mile překvapeni, jak jednoduše se dá péct z mouky špaldové, pohankové, jáhlové, rýžové, mandlové,kokosové, atd.V receptu prostě nahraďte mouku pšeničnou některou z těchto muk nebo jejich kombinací. Pokud máte obavy, můžete začít tím, že nahradíte jen část mouky pšeničné za jinou. U nás ve zdravé výživě vám rádi poradíme. Přijďte k nám ochutnat naše moučníky a objevte nové chutě.










2015 © PiDi Soft |  Odkazy